Doğalgazı çok çeşitli şekillerde kullanmak mümkündür bunlardan biri de doğal gaz sobası olarak kullanmaktır. Evin fiziki şartları, yada ihtiyaçlarınız doğrultusunda o günün şartlarına göre doğalgaz sobası olarak tesisatınızı yaptırmış olabilirsiniz, ama zaman sonra kombiye dönmek isterseniz sizi neler bekliyor bir bakalım…

Bu işlem için ilk olarak Bursagaz’dan tadilat projesi çizimi, onayı ve de randevu alınması gerekiyor. Bu işlemler tamamlanasaya kadar aboneler gazsız kalmaz. Hemen bir tadilat projesi çizilir, Bursagaz’a götürülür, uygunsa onaylatılır ve de ardından randevu günü gelmeden bir iki gün evvelinden, dairenin gazı kesilir ve doğalgaz tesisatı çekilir, petekler döşenir ve kombi takılır.

Şimdi burada bazı önemli noktalar bulunmakta, doğalgaz tesisatınız sobaya göre ilk çekildiğinde ileride kombiye dönersiniz diye bir uç ve vana bırakmış olabilirler, diyebilirsiniz ki buradan al devam ettir işte, lakin doğalgaz tesisatında bir çok güncellemeler oldu, o zaman yapılan tesisatın boru çapları ile şimdi ki zamanın tesisat boru çapları birbirini kurtarmayabilir. Bu yüzden tesisatınız yeniden çekilmek zorunda kalınabilir.

Yukarıda bahsettiğimiz durumlar haricinde boru çapları uygun ise, normal standart prosedür uygulanır ve tesisat işlemi bitimi sonrası Bursagaz yetkilileri yeni tesisatı inceler ve gaz açma belgesi verir, böylelikle evinizin sobadan kombi tesisatına dönüşü tamamlanmış olur.

Bursa’da sobadan kombi tesisatına dönmek isterseniz Arven Mühendislik olarak, sizlere her konuda yardımcı olmak amacıyla bir telefon kadar yakınız. Uygun tadilat projesi fiyatlarımızla, kaliteli işçiliğimizle Bursa’nın her bölgesine hizmet götürebiliriz.

Doğalgaz tesisatı ve doğalgaz sektörü ile alakalı yazılarımız için bizleri takipte kalın.